top of page
  • Kate

Splněný sen aneb lektorkou ve Firefly

Dobrý večer,

dneska bych se tady chtěla trochu svěřit ohledně jednoho rozhodnutí, které jsem učinila před už třičtvrtě rokem (to letí!). Respektive jde spíš o nabídku, kterou jsem dostala od majitelek studia Firefly a to stát se jednou z lektorek Aerial hoop. Předtím jsem chvilku lektorovala ve studiu v Roudnici. Roudnice mi v podstatě otevřela bránu do světa výuky kruhu, za což jsem moc vděčná, ale dostat nabídku z Firefly bylo pro mě nejvíc! Firefly je moje mateřské studio, kde jsem s kruhem začínala a nikam jinam jsem ani nechtěla. Studio je za mě perfektní. Skvělé, krásné prostory, super vybavení a hlavně boží kolektiv. Může to působit, že tady jen střílím superlativy od boku, ale všechny ty slova chvály jsou pravdivý.

Nemá smysl lhát, ale lektorkou jsem se stala cca po roce trénování. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je to insirující nebo nereprezentativní, ale je to tak. Pravdou je, že jsem ten rok hodně dřela, prošla si nějakou tou soutěží, vystoupením a chtěla jsem svoje nadšení předávat dál. Což je to, co mám na lektorování úplně nejradši. Když se mi podaří ukázat dalším lidem, že kruh je báječná, nádherná věc, která sice bolí a je náročná, ale stojí za to.

Není to po každé med. Člověk často balancuje mezi tím, že je empatik a zároveň potřebuje, aby kurzistky makaly a posouvalo je to dál. Poměr mezi tím, aby se různé části těla otlačovaly, svaly nabíraly na síle, ale zároveň, aby to nebylo příliš odrazující. Je to neustálá teoretická příprava, kdy vymýšlíte a hledáte nové prvky, videa a triky, které by se daly použít na lekce.

Někdy se stane, že vstaneme levou nohou a nemáme úplně dobrej den. Pochybujeme o sobě, jestli jsme dobrým příkladem, ale přesto se snažíme předat vám radost a energii, tak s námi mějte, milé kurzistky, občas trpělivost:)

Přesto všechno vám znalosti předáváme s láskou a je to naplňující poslání!

A nezapomeňte - špičky!
34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page