top of page
  • Kate

Mistrovství ČR & SR 2019

Vicemistryně aerial hoop amatér České a Slovenské republiky 2019.


V sobotu 26.října 2019 se v TJ Sokol Praha Královské Vinohrady konal první ročník MČR a SR v Aerial sportech tedy v aerial silk a aerial hoop. Celá ta soutěž pro mě byla výzva. Za prvé byla relativně chvíli po mých státnicích a vystoupení na Firefly summer párty, kde jsem vystupovala, jak na šále, tak na kruhu a přípravu na soutěž jsem nechala, až po tom všem blázinci. Bylo to taky poprvý, kdy jsem tam musela zahrnout i povinné prvky a to rovnou čtyři. V každé z kategorie prvků se určitě dalo něco vybrat, ale nemůžu říct, že by mi některé prvky vyloženě sedly. Jsem velká trémistka. Ohledně vystoupení na kruhu se ukázalo, že to neprožívám tolik, ale na soutěži se to projevilo v celé své kráse a já byla nervózní od rána, až do úplného konce takovým způsobem, že to snad ani nejde popsat. Hrudník se vám svírá, je vám špatně, máte hlad, ale přitom nechcete jíst. Chcete se na všechny soutěžící dívat, ale přitom je nechcete vidět.

Celé soutěžní prostřední je vlastně zpětně zábava, ale v tu chvíli je to velké drama. Naštěstí tam z Firefly Studia bylo velké zastoupení, takže jsme s holkama měly svojí malou armádu, která chodila všude spolu a vzájemně se chlácholila. Mezitím, co okukujete prostředí a podmínky, samozřejmě se snažíte prokouknout i svojí konkurenci. Na řadu jsme šly až k večeru, takže času na nervy bylo opravdu hodně. Namalovat, učesat, obléct, zahřát, protáhnout a jít se připravit na soutěžní plochu.

Naše kategorie byla úžasná. Ve chvíli, kdy jsme šly soutěžit, rivalita zmizela. Společně jsme si držely palce, fandily si, chválily si kostýmy, výkony a jednotlivé prvky. Největší rykot šel v podstatě od sokyň místo publika. Ta atmosféra byla nádherná. Chválily jsme si kostýmy, sdělovaly si rady a tipy. Postřehy. Společně gratulovaly a házely poklony ostatním holkám, co už "to" měly za sebou.

No a pak už jsem šla na řadu. Je to takovej moment, kdy se v člověku mixuje tolik pocitů, že vlastně vůbec neví, co se děje. Spustila se hudba a jelo se. Všechno kolem se zpomalilo. Člověk vnímá jen svý pohyby a potlesk lidí. A porotu. Tak nějak stíháte jedním okem sledovat, jak se tváří. V jednu chvíli jsem zahlédla i Klaudii a povzbudilo mě to. Čím víc lidi tleskají, tím větší je adrenalin.

Hudba skončila, já sešla ze soutěžní plochy a byla jsem spokojená. Toho jsem se bála asi nejvíc, že bych s tím nebyla spokojená, ale byla jsem.

Potom obligátní rozhovor na téma "Jak se cítíš", kdy v podstatě sotva dejcháte, protože jste právě zajeli sestavu, zároveň se vám neokysličuje mozek, takže vám to nemyslí a netušíte, co říkat. Jasně, moderátorka se fakt snaží, ale fakt to nejde. Ani si nepamatuju, co jsem vlastně tenkrát říkala nebo na co se mě ptala.

Čekání na vyhlašování bylo snad ještě horší. Bylo tam tolik lepších holek než já. Chtěla jsem si stoupnout na bednu, ale zároveň jsem to přála všem ostatním.

Čas čekání se vlastně ukrátil tím, že člověk běhal mezi známýma a poslouchal hodnocení svýho vystoupení. Byla to samá chvála, což bylo krásný, ale víte jak. Z toho výsledek nevydedukujete.

První místo bylo jasný. Naše Maruška z FF byla úžasná, takže jsme věděly, že bude její. No a pak to přišlo. 3. místo...nebyla jsem to já. Tam jsem začala bejt lehce zklamaná, protože na 3.místě byla Janča, která byla taky perfektní a nemohla bejt po mně. Ani náhodou. Jestli jsem se mohla umístit, tak na třetím. Jenomže pak to vyhlásili! 2.místo. Moje jméno. Nejdřív jim nebylo rozumět,ale když holky kolem začaly jásat, pochopila jsem, že je moje! A pak už to byl jen obrovskej nával emocí. Smích, pláč, radostné skákání, šílenost, slzy, smích. Moderátorka si dělala srandu, jestli nepotřebuju první pomoc a že takovou radost za ten den ještě neviděla, natož z 2.místa.

Ale já byla upřímně překvapená, ubrečená a šťastná! Brečela jsem asi ještě tak 3x potom. Nikdy nezapomenu, jak moje kamarádka a trenérka Bára mě přišla obejmout a říká: Ty jsi to opravdu nečekala? Já věděla, že se určitě umístíš.

Nečekala jsem to vůbec a netroufla jsem si doufat! Ale...

Takhle jsem se stala Vícemistryní Aerial hoop Amater 2019.29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page