top of page
  • Kate

Firefly summer párty 2022

Takže dobré odpoledne nebo jakýkoliv čas, který teď máte.


Pokud jste měli takovou trpělivost, že jste si přečetli i předchozí příspěvky, tak už jste na nějaké téma summer nebo vánoční párty určitě narazili. Je to můj téměř každoroční příspěvek, protože když zrovna nemám krizi osobnosti příliš velkou, tak se snažím na Firefly párty pravidelně ukázat.

Ne, že by se chtěl člověk pochlubit, ale veřejné vystupování je způsob, jak vystoupit z toho kolečka vymýšlení lekcí a učení. Prostě uděláte něco pro sebe a hlavně musíte zase zamakat o něco víc. Dobře, já musela zamakat o něco víc. Tím nechci říct, že by učení byla nějaká nuda, to vůbec ne, ale když si nedáte pozor, tak to může spadnout k nějaké setrvačnosti a člověk sám sebe přestane posouvat. A to je podle mě pak hrozná škoda.

Nedávno jsem se bavila s naší recepční ze studia a rozklíčovala jsem, proč mám jako lektorka z těch našich párty čím dál větší tenzi. Je to asi pro to, že sama na sebe kladu určité očekávání od ostatních. Když už učím, tak to prostě nesmím posr*t :-) a musí to bejt něco extra.

Tentokrát na summer bylo tuším 9 vystoupení na kruhu z toho dvě dvojičky. Holky byly všechny skvělý. Tím chci říct, že vytvořit něco, co se vyloženě liší je náročný a člověk se kolikrát pohybuje na hraně toho, jestli to bude právě jiný a tím pádem to zaujme nebo se to bude tak lišit od "normálního", že to bude propadák.

Dřív jsem měla období klavírních etud s cellem, přišlo mi to takový vílí a esteticky krásný. Dobře vybraná hudba udělá sama od sebe velkej kus práce. Ale letos jsem na vílí něžnosti neměla tak úplně náladu, tak jsem šáhla po Alt-J. Napadlo mě to asi díky tomu, že měli před létem koncert v areálu vedle mojí práce, já si při zvukovce zavzpomínala na starý dobrý časy, kdy jsem měla v ouškách furt, pustila si spotify a vybrala první výraznější písničku, která mi padla pod ruku.

Podle mě je základ, že když si tu písničku, na kterou chcete tančit pustíte, okamžitě vám naskočí aspoň nějakej prvek/ způsob vyjádření. Musí to jít tak trochu samo a ne, že nad tím sedíte hodiny a snažíte se tam něco propašovat. Ale to je můj způsob, každej na ty chorošky můžeme jít trochu jinak.

No a takhle nějak mi to začalo lítat v hlavě. Docela dlouho jsem chtěla zapojit do choreo hru s flexema. Asi trochu druh rebélie, protože mi často někdo chválí špičky (což mě samozřejmě těší), ale chtěla jsem to uhrát na něco trošku jinýho než "když ono stačí, když uděláš cokoliv a dáš tam ty tvoje špičky...". Pak mě napadl prvek spíš takovýho jako houpání a swingování. To je zase něco, co ve mně zanechaly lekce lana a přijde mi to super, jen se to na kruhu asi tolik nepoužívá, ale je pravda, že tohle byly prvky u kterejch jsem si říkala, že buď se budou líbit a nebo si ty lidi řeknou, že jsem úplně šáhlá.

Přijde mi, že čím jsem starší, tím jde to trénování pomaleji. Dřív jsem byla schopná jet sestavu dokola celou hodinu a aktuální stav je takovej, že to zajedu tak třikrát a mezitim sedím pod kruhem, hlasitě funím a prosebně na ten kruh koukám. Ještě letní režim, dovolený, do toho ještě jeden projekt, takže jsem vlastně začala až někdy v srpnu...Moje fyzička se trochu bránila, moje ruce se bránily hodně, až tak, že jsem je musela začít tejpovat, protože jsem bez bolesti nemohla ani psát na počítači... No tohle všechno klasicky způsobilo mojí malou (čti velkou) hysterii.

Abych s tím neměla psychicky málo starostí, tak jsem se rozhodla vzít si komplet od Bendy Kate určenej spíš na tyč než kruh. Takže jen poprsenka a kraťásky. Aby si to člověk pořádně fyzicky odžil, že jo, protože kraťásky na kruhu jsou v podstatě verze sebemučení. Ve finále vlastně byla to poslední, na co člověk myslí, ale to, že mu ty gaťky při každým pohybu někam popolejzaj...


Letos jsem se ale překonala a nezrušila to na poslední chvíli (jako loni, ostuda). A jsem ráda. Nespadla jsem. Kraťásky zůstaly na místě, žádný necudnosti se nekonaly. Za mě to vždycky může bejt o fous lepší. Sem tam ulítla špička, sem tam nervozitou ulítnul grip, ale ty velký fuck upy, kterejch jsem se bála nenastaly.


Jo a důvod, proč jsem to vlastně psala je ten, že jsem měla docela pozitivní ohlasy na vibe a prvky tý choreo, což mi udělalo oooobrovskou radost po týhle mojí nejistotě. Takže jsem vám tímhle chtěla předat message a zkušenost, že když máte nápad, jak tam vložit něco "svýho" tak to udělejte! I když máte na začátku tak trochu pocit, že budete za pošuka...


Pokud jste dočetli až sem, gratuluji! Máte zlatého bludišťáka a za odměnu se můžete podívat na video a posoudit to sami.


Tak bááááj.

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page